Jak zabezpieczyć swoją tożsamość online, komputer i smartfon przed wirusami?

Chroń swoją tożsamość on-line

Czuj się bezpiecznie podczas pracy, gry oraz korzystania z Internetu

Hakerzy i autorzy złośliwego oprogramowania korzystają z luk w Twoim systemie operacyjnym, aplikacjach zainstalowanych na Twoim komputerze, przeglądarkach internetowych i odtwarzaczach multimedialnych. Dzięki nim mogą wkroczyć w Twój prywatny wirtualny świat. Stosowane przez nich coraz bardziej wyszukane techniki sprawiają, że trudno zabezpieczyć się przed wszystkimi zagrożeniami obecnymi w Internecie. Na szczęście możesz liczyć na rozwiązanie ESET.

Cyfrowa prywatność

to codzienność o którą należy dbać, to twoja kultura bezpieczeństwa!

Bezpieczny dostęp do sieci

produkty ESET skanują wszystko, co ściągasz z sieci tak, by Twoja przygoda z Internetem była bezpieczna

Skanowanie poczty elektronicznej

technologia ThreatSense wykrywa każde złośliwe oprogramowanie próbujące przedostać się do Twojego systemu poprzez e-mail

System ochrony plików

nasze produkty monitorują wszystkie pliki otwierane i przechowywane na Twoim komputerze, w tym archiwa i załączniki do poczty elektronicznej, nie zakłócając jednocześnie normalnego działania i nie spowalniając pracy systemu

Skanowanie nośników wymiennych

wymienne nośniki, takie jak pamięci USB czy płyty CD mogą stanowić źródło zagrożenia dla Twojego komputera, dlatego też w chwili, kiedy zostaną wykryte przez Twój komputer, są niezwłocznie skanowane przez produkt ESET

Bezpieczne korzystanie z Wi-Fi

ostrzegając Cię o próbie podłączenia do nieznanej sieci Wi-Fi, ESET zapewnia Ci możliwość bezpiecznego korzystania z Internetu niezależnie od poziomu bezpieczeństwa tejże sieci; po prostu uruchom opcję „intensywna ochrona”, a resztą zajmie się ESET

Inteligentny filtr antyspamowy

rozbudowany moduł antyspamowy rozwiązań ESET zapobiega zapchaniu Twojej skrzynki niechcianymi wiadomościami e-mail, często zagrażającymi bezpieczeństwu Twojego komputera, jednocześnie dopuszczając wiadomości od zaufanych nadawców bezpośrednio do Twojej skrzynki odbiorczej

Dwukierunkowy firewall

ESET Smart Security zapobiega możliwości nieautoryzowanego dostępu do Twojego komputera dzięki opcji filtrowania ruchu sieciowego, która pozwala na monitorowanie komunikacji pomiędzy Twoim komputerem a innymi komputerami zarówno w sieci lokalnej jak i w Internecie

Kompletna ochrona komputera podłączonego do Internetu z ESET

BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z INTERNETU I OCHRONA PRYWATNOŚCI W SIECI…

…BEZ WZGLĘDU NA TO, W JAKI SPOSÓB SIĘ Z NIĄ ŁĄCZYSZ!

ESET chroni komputery z systemami Windows, Linux, macOS oraz smartfony i tablety z systemem Android.

Wszechstronna ochrona podczas codziennego korzystania z sieci. Łączy w sobie niezawodne wykrywanie zagrożeń z szybkim działaniem i utrzymaniem niezmienionej wydajności komputera.

ESET zapewnia Ci bezpieczeństwo, kiedy pracujesz, grasz czy komunikujesz się ze światem.

Zaufaj ponad dwudziestoletniemu doświadczeniu na rynku oprogramowania antywirusowego:

 • Skuteczne wykrywanie zagrożeń – Dzięki technologii ThreatSense, która łączy metody wykrywania zagrożeń na podstawie sygnatur z zaawansowaną analizą heurystyczną, oprogramowanie ESET chroni przed znanymi oraz nowymi zagrożeniami.
 • Najwyższą wydajność – Ciesz się szybkim skanowaniem przy znikomym obciążeniu systemu. Nie rezygnuj z wydajności pracy dla bezpieczeństwa.
 • Zastosowanie mechanizmów sztucznej inteligencji – Sztuczna inteligencja pozwala oprogramowaniu ESET wybrać właściwą metodę dla danego zagrożenia, dzięki czemu program jest bardzo skuteczny, a jednocześnie nie obciąża komputera.
 • Łatwość obsługi – Chroń swój komputer już w pierwszej chwili po instalacji. Jeżeli masz niestandardowe wymagania, w prosty sposób dostosuj konfigurację programu do swoich potrzeb. Stwórz profil, który zostanie zapamiętany w ustawieniach programu i pozwoli Ci się więcej o nie nie martwić.

Skorzystaj z niedoścignionej ochrony

Rozwiązania ESET Antywirus, wykorzystujące wysoce zoptymalizowany kod, są uznawane za najbardziej wydajne skanery antywirusowe na rynku. Firma ESET jest pionierem w dziedzinie ochrony proaktywnej. Rozwiązania te skutecznie łączą kilka metod detekcji, dzięki czemu mogą chronić przed całym szeregiem złośliwych programów oraz ich wariantów.

Ciesz się bezpiecznym internetem

Korzystaj z sieci bez obaw dzięki ochronie, zapewnianej przez legendarny ESET NOD32 Antivirus. Od ponad dwóch dekad program ten jest jednym z ulubionych antywirusów wśród specjalistów branży IT i graczy.

Bezpieczne transakcje i zakupy online

Automatycznie zabezpiecza podczas korzystania z bankowości internetowej i chroni podczas dokonywania transakcji online.

Ochrona kamery interenowej i routera

Program zaalarmuje Cię, gdy niepowołana aplikacja spróbuje uzyskać dostęp do kamery internetowej. Sprawdzi także czy Twój router jest odpowiednio zabezpieczony i udostępni listę urządzeń do niego podłączonych.

Skuteczna ochrona i niezmieniona wydajność

Rozwiązanie skutecznie chroni przed zagrożeniami i działa niezauważenie, zachowując niezmienioną wydajność Twojego komputera.

Niezawodny silnik antywirusowy

100-tnie nagrodzony silnik antywirusowy zawiera teraz także ochronę przed atakami wykorzystującymi złośliwe skrypty.

Ochrona przed oprogramowaniem wymuszającym okup

W czasie rzeczywistym śledzi aktywność aplikacji i procesów w systemie Windows, blokując niechciane próby szyfrowania plików. Działa we współpracy z technologiami obecnymi w aplikacjach ESET.

Twoje dane jeszcze bezpieczniejsze

Rozbudowane zabezpieczenia programu ESET ochronią Cię przed skutkami ataków hakerów i zabezpieczą Twoją tożsamość w Internecie.

Co warto jeszcze wiedzieć?

Zagrożenia rozsyłane przez e-mail

Autorzy wirusów wykorzystują wiele technik, by zdobyć nasze zaufanie. Niezależnie od tego, czy zagrożenia takie rozprzestrzeniają się za pomocą wiadomości e-mail czy też w inny sposób, często ich celem jest zdobycie naszych prywatnych danych. Proste środki bezpieczeństwa, takie jak nieklikanie w nieznane linki otrzymane w mailu, mogą znacznie zmniejszyć ryzyko infekcji. Poniżej znajdziesz jeszcze kilka wskazówek, jak zwiększyć poziom bezpieczeństwa swojego komputera:

 • Jeśli to możliwe, nie publikuj swojego adresu e-mail w Internecie.
 • Swój adres e-mail podawaj jedynie zaufanym osobom.
 • Nie odpowiadaj na wiadomości spamowe, które trafiają do Twojej skrzynki odbiorczej.
 • Zachowaj ostrożność wypełniając w sieci różne formularze i kwestionariusze.
 • Szczególnie należy uważać na pola takie jak „Tak, chcę otrzymywać informacje na temat… na swoją skrzynkę mailową.”
 • Naucz się rozpoznawać spam.

Zagrożenia rozsyłane przez e-mail

Hakerzy stosujący socjotechnikę stawiają sobie za cel przekonanie Cię, byś podał im informacje, które dadzą im pełny dostęp do Twojego komputera i jego zasobów. Stosowane przez nich metody mogą przyjmować formę witryn internetowych, które wyglądają jak strony istniejących instytucji finansowych. Bardzo często proszą o podanie danych dostępu do bankowości elektronicznej. Uważać należy również na linki, które wyglądają na prawdziwe, ale w rzeczywistości przekierowują  użytkownika na strony zainfekowane złośliwymi programami.

Przykładem zastosowania socjotechniki jest phishing. Są to wiadomości e-mail, które mają przekonać użytkowników do ujawnienia danych ich kart kredytowych, kont bankowych i innych danych prywatnych. Przestępcy wysyłają wiadomości, które wyglądają, jakby nadawcą było zaufane źródło, a tak naprawdę kierują użytkownika do fałszywej strony internetowej. Strona taka wiernie imituje faktyczną instytucję i prosi ofiarę o podanie danych potrzebnych do logowania.

Aby wzmocnić zabezpieczenie swojego komputera, skorzystaj z poniższych rad:

 • Nie ufaj wiadomościom od nieznanych nadawców – używaj sprawdzonego programu antywirusowego i skanuj wszystkie załączniki przed ich otwarciem lub zapisaniem.
 • Jeśli otrzymasz maila bądź odbierzesz telefon, na który nie czekasz, nie podawaj żadnych ważnych prywatnych informacji przed weryfikacją autentyczności nadawcy.
 • Pamiętaj, że większość instytucji finansowych nie prosi o ważne dane przez e-mail.

Zagrożenia rozsyłane przez e-mail

Upewnij się, czy zainstalowałeś najnowsze aktualizacje eliminujące luki bezpieczeństwa w Twoim systemie operacyjnym i aplikacjach, których używasz. Działaj zapobiegawczo i zwiększaj w ten sposób poziom swojego bezpieczeństwa w sieci.

 • Jeśli korzystasz z Microsoft® Windows™, skorzystaj z usługi Microsoft Windows Update. W menu Start wybierz „Panel sterowania”, a następnie „System”. Kliknij na zakładkę „Aktualizacje automatyczne” i sprawdź, czy aktualizacje automatyczne są włączone.
 • Jeśli korzystasz z Mac® OS X, w menu Apple wybierz „Preferencje systemowe”, a następnie „Aktualizacja oprogramowania”. Okienko aktualizacji oprogramowania pozwala na ustalenie automatycznego sprawdzania dostępnych aktualizacji. Domyślnie ich dostępność jest weryfikowana raz w tygodniu. Mac OS X v10.5 i wersje późniejsze umożliwiają ustawienie ściągania ważnych aktualizacji oprogramowania automatycznie.
 • Niezmiernie ważne jest, aby Twoja przeglądarka internetowa również była regularnie aktualizowana, gdyż jest to medium najczęściej wykorzystywane do rozsyłania zagrożeń i przeprowadzania ataków na komputery.

Zagrożenia personalizowane

Niezależnie od tego, czy docierają do Ciebie przez e-mail czy inną drogą, tego typu zagrożenia, często bazujące na wrażliwych danych prywatnych, można zatrzymać dzięki połączeniu czujności użytkownika i technologii. Bezpieczne nawyki przy odczytywaniu wiadomości i nieklikanie na nieznane linki może znacząco zmniejszyć stopień rozprzestrzeniania się danego złośliwego programu.

Jeżeli chcesz być bezpieczny - skontaktuj się z Nami !

Nasi eksperci pomogą dobrać właściwe rozwiązanie ochrony antywirusowej dla użytkownika indywidualnego jak i firmy.